PHOTOGENIA

PHOTOGENIA

ŠKOLA FOTOGRAFIE PRO KAŽDÉHO

Studium pro amatéry, profesionály a uchazeče o přijetí na katedry fotografie vysokých škol. Kurzy fotografie krátkodobého charakteru, individuální studium, výběrové dílny i dlouhodobá příprava formou dálkového studia a rekvalifikace.

 

Institut fotografických studií vznikl na platformě vzdělávacího subjektu profesionálního fotostudia Silentium a Školy fotografie Brno založeného na rozhraní let 2000/2001. Původní koncepce krátkodobého vzdělávání nejširšího portfolia zájemců se ukázala jako mimořádně zdařilá, o čemž svědčí úspěšné výstupy desítek studentů. Mnohem vyšší nároky a nové impulsy však brzy přicházejí přímo ze strany studentů, kteří po absolvování kurzů různých úrovní sami iniciují doplňkové studijní nástavby, výjezdy a setkání na nejrůznější témata z oblasti žánrové, umělecké a profesní fotografie.
V okamžiku, kdy počet absolventů, kteří se dále chtějí vzdělávat, přesáhl 80 procent, bylo zřejmé, že nastal čas ke změnám. Postupně tak byly vytvořeny obsáhlé koncepce dálkového, individuálního a specializovaného studia, které jsou dnes vlajkovými loděmi systému fotografického a odborného vzdělávání. Komplexní a ucelené studium s velmi nadstandardní časovou dotací se ukázalo jako správná volba splňující požadavky na moderní interaktivní vzdělávání. Systém studia tak dnes zahrnuje mnoho úrovní, které na sebe plynule navazují. Mezi další činnosti Institutu patří pořádání výstav fotografie, propagačních akcí, specializovaných školení, diskusí nad vlastní tvorbou, spolupráce s řadou institucí a vzdělávacích subjektů, publikační činnnost a jiné.Galerie

PHOTOGENIAPHOTOGENIAPHOTOGENIAPHOTOGENIAPHOTOGENIAPHOTOGENIAPHOTOGENIAPHOTOGENIA